Iglo Light 

 

Nowoczesny design, duża ilość światła dziennego i świetne parametry w zakresie energooszczędności,

wodoszczelności, odporności na wiatr i przepuszczalności powietrza!

 

Okna PVC IGLO 5
 

 1. Elegancki design wyrażony smukłymi, wąskimi i zaokrąglonymi liniami autorskiego profilu Drutex i aluminiową klamką środkową umieszczoną na węższym od tradycyjnych słupku ruchomym.

 2. Duża ilość światła dziennego, dzięki węższym profilom i większej powierzchni szklenia w porównaniu do standardowych systemów

 3. Bogata kolorystyka 43 barw oklein umożliwiająca dowolną aranżację wnętrza.

 4. Wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniony dzięki wysokiej jakości pięciokomorowym profilom w klasie A, wykonanym wyłącznie z materiału pierwotnego.

 5. Wytrzymałość i stabilność okna, dzięki dużej komorze autorskiego wzmocnienia stalowego i nowoczesnym okuciom z dwoma czopami antywyważeniowymi.

 6. Wysoka funkcjonalność dzięki nowoczesnym okuciom i tzw. przekładni napędu klamki umożliwiającej jej pozycje środkową na złożeniu skrzydeł – słupek ruchomy. 

 7. Świetna energooszczędność, dzięki optymalnej budowie profilu i uszczelnieniu z EPDM oraz termoramkom stalowym ocynkowanym lub opcjonalnie innowacyjnym ramkom Swisspacer Ultimate zapewniającym oszczędności energii, nawet do 12%* i niskoemisyjnym pakietom szybowym.

  Profil

  Autorski 5-komorowy profil ramy i skrzydła wykonany wyłącznie z materiału pierwotnego w klasie A o głębokości zabudowy ramy i skrzydła 70 mm z węższym o 32%, ruchomym słupkiem z symetrycznie umieszczoną klamką aluminiową (złożenie ramy i skrzydła wynosi 108 mm, szerokość słupka ruchomego 112 mm). Duża ilość światła dziennego i modne przeszklenia, dzięki większej powierzchni szyb, w porównaniu do tradycyjnych profili.

  Szyby

  Grubość szklenia do 36 mm.
  W standardzie pakiet szybowy jednokomorowy o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2K) wg PN-EN674.
  Możliwość zastosowania pakietów o współczynniku Ug = 0,7 W/(m2K).
  Możliwość zastosowania szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentowych, przeciwsłonecznych.

  Ramka

  W standardzie ramka stalowa ocynkowana. Opcjonalnie ramka Swisspacer Ultimate dostępna 
w różnych opcjach kolorystycznych.

  Okucia

  MACO MULTI MATIC KS z dwoma zaczepami antywyważeniowymi w standardzie powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i opcjonalnie dostępne zawiasy ukryte we wrębie okuciowym; okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła*, mikrowentylacja w rozwórce**. Nowoczesne okucia twin-fit umożliwiające podwójny uchył okna za pomocą jednego ruchu klamki.


  *W zależności od wysokości okna 


  **dla okien uchylno-rozwiernych

  Wzmocnienie

  Innowacyjny, autorski sposób ułożenia wzmocnienia w komorze wpływający na statykę i stabilność systemu. Duża komora wzmocnienia w porównaniu do tego rodzaju systemów dostępnych na rynku - zbrojenie stalowe o wymiarach 35 mm x 24 mm x 2 mm. W standardzie wzmocnienie ramy i skrzydła - stalowe w kształcie „ceownika” .

  Możliwość zastosowania wzmocnienia pełnego w ościeżnicy. W przypadku wzmocnienia pełnego zaczepy anywyważeniowe przykręcone do stali.


  Uszczelnienie

  Okno wyposażone w system podwójnego uszczelnienia: zewnętrzne, wewnętrzne z EPDM dostępne są w kolorach: czarnym, szarym i grafitowym. W standardzie uszczelka wypełniająca dolny rowek okuciowy.

  Kolorystyka

  System dostępny w 43 kolorach folii Renolit, na rdzeniu białym i brązowym.

  Izolacyjność akustyczna

  w zależności od zastosowanych pakietów szybowych

  Izolacyjność termiczna

  Uw = 1,1 W/(m2K)*

  *Dla okna o wymiarach 1230 x 1480 mm, CSI Czechy.

Odsłony: 1006