Zakres stosowania werandowych systemów aluminiowych FLANDRIA jest dużo większy niż może się wydawać: pokrycia basenów, świetliki w centrach handlowych, oranżerie - to tylko niektóre z możliwości. Wysoka jakość rozwiązań technicznych pozwala na uzyskanie doskonałych walorów wykonanych przez nas ogrodów zimowych estetycznych, przestrzeni, nasłonecznienia przy jednoczesnym zachowaniu cech funkcjonalnych takich jak izolacyjność termiczna oraz ochrona przed wiatrem i wilgocią. W systemie werandowym FLANDRIA możliwe jest uzyskanie dużej różnorodności kształtów i form: od prostych, jednospadowych do skomplikowanych o wielokątnej podstawie i wielospadowym dachu.

 

 Możliwe jest to dzięki szerokiej gamie systemowych akcesoriów połączeniowych i wykończeniowych. W ścianach werandy możliwe jest stosowanie całej gamy systemów okiennych i drzwiowych.

Stosowane są krokwie o różnych przekrojach w zależności od wymaganej nośności, która uwarunkowana jest rodzajem wypełnień oraz rozmiarami werandy. Uzyskanie dużych rozpiętości dachu możliwe jest dzięki zastosowaniu profili wzmacniających wprowadzanych do krokwi (np. do pokrywania basenów). Do łączenia dwóch połaci dachu ogrodu zimowego stosowane są belki koszowe utworzone z dwóch profili połączonych specjalnym profilem przegubowym. System zapewnia odprowadzanie wody spływającej z dachu do rynny poziomej (o prostym lub stylizowanym kształcie), a następnie przez filtr PCV do rynny pionowej. Ewentualne filtracje wody np. przez śruby zbierane są do specjalnych profili znajdujących się wewnątrz krokwi przez nie odprowadzane są do rynny. Szczelność dachu zapewniona jest przy pomocy uszczelek EPDM (podwójne uszczelnienie przy rynnie, uszczelki przy kalenicy i przy murze, w połączeniu krokiew-wypełnienie-pokrywa krokwi, uszczelki zakrywające śruby w profilach dachowych). System zawiera całą gamę elementów pozwalających na nadanie konstrukcji nowoczesnego lub tradycyjnego wyglądu. Należą do nich elementy ozdobne mocowane na kalenicy, na końcach lub pod rynną, elementy maskujące zakończenia i łączenia profili.

 

Znalezione obrazy dla zapytania ogrody zimowe flandria

 

 

 

Odsłony: 1172